Bad Schandau / Drážďany, 6.3.2018


Dobrý den,

informační středisko národního parku Saské Švýcarsko nabízí skupinám a školním třídám prohlídky výstavy s českými popisky, české výukové materiály a výlety do přírody s českými průvodci. Seznam nabídek najdete níže v textu. V následujícím textu najdete praktické informace spojené s návštěvou střediska, včetně tipů k parkování a k organizaci Vašeho výletu.

Fotografie k propagačním účelům najdete na https://photos.app.goo.gl/GHi36rIBbFbfEEC72  (prosím, uvádějte u nich jméno fotografa a copyright, jak je uvedeno v popiskách. Děkujeme).

Fotografie k propagačním účelům na Google Photos

Najdete nás také na drazdany.info a na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Pěkný den Vám z Drážďan přeje
Susanne Arens a Pavla Kopecká


Susanne Arens (dříve Gertoberens) •  Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 | D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.netwww.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


BAD SCHANDAU: Informační středisko Národního parku – Nabídka pro školy a skupiny v češtině

Centrum Národního parku Saské Švýcarsko © Nabídky pro skupiny na rok 2016 © NationalparkZentrum

Informační středisko národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau poskytuje českým skupinám a školním třídám rozsáhlou vzdělávací nabídku v češtině. V češtině je kompletní stálá výstava včetně multimediálních exponátů. Čeští zaměstnanci centra navíc nabízí komentované prohlídky stálé výstavy i exkurze do přírody. Na stálé výstavě dostanou žáci české pracovní listy s úkoly a hádankami. V následujícím textu přinášíme praktické informace spojené s návštěvou centra a informace k organizaci výletu.

Stálá výstava s multimediálními stanovišti celá v češtině

Stálá výstava je věnovaná světu zvířat, rostlin a historii krajiny Labských pískovců a Národního parku Saské Švýcarsko. S modely, které se zde nachází, si lze doslova "vyhrát". Mají tu dokonce opravdové mraveniště či úplně tmavou místnost simulující bujarý noční život zvířectva ve volné přírodě. Expozice zabírá všechna tři patra budovy informačního střediska národního parku v Bad Schandau. Zabaví se tu malí i velcí milovníci přírody. Texty k výstavě, popisky exponátů a filmy jsou v češtině i v němčině. Skupinové prohlídky jsou taktéž v češtině, vedené českými průvodci. Expozice je rozšířena od července 2017 o klíčové téma »Rozvoj lesa«. V českém jazyce je rovněž 17minutový film o národním parku pod názvem »Perspektivy/Perspektiven«, jakož i film pro děti »Lesní skřítek na cestách/Ein Querx auf Reisen«. Český leták s informacemi o středisku a tamní výstavě viz www.drazdany.info/mages/stories/2016-07-17_np.pdf (PDF 1,2 MB)

Český servis pro skupiny a školy - rezervace prohlídky v češtině

Pokud byste chtěli navštívit stálou expozici informačního střediska národního parku v Bad Schandau se skupinou nebo školní třídou, doporučujeme se ohlásit alespoň 3 týdny předem přímo u českého zaměstnance střediska, pana Petra Boušky - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zejména pro květen a červen je důležité, abyste si sjednali čas návštěvy s větším předstihem. Právě v těchto dvou měsících přijíždí do národního parku mnoho návštěvníků a školních tříd.

Kompletní komentovaná prohlídka s českým průvodcem není ve stálé expozici nutná, protože textový doprovod i multimediální stanoviště jsou k dispozici v češtině. Pokud byste si prohlídku s českým průvodcem přeci jen přáli, můžete si ji rovněž předem rezerovat. Ke vstupnému se pak připočítává ještě poplatek za prohlídku, a to 1,50 € za každého žáka a 2 € za dospělého. (Vstupné pro školní skupiny: dítě 1 € | dospělý doprovod zdarma).

Výlety do přírody

Na přání je možné objednat i kombinované programy s prohlídkou výstavy a výletem do přírody. Na všechny výlety je doporučována pevná obuv. V případě špatného počasí lze po domluvě termín změnit.

Parkování zájezdových autobusů

Pro zastavení autobusu a vystoupení cestujících je nejvýhodnější velké parkoviště "Parkplatz am Elbkai". Od informačního střediska národního parku je vzdálené 2 minuty pěší chůze. Cesta je vyznačena. Na parkovišti Elbkai autobusy dlouhodobě parkovat nemohou. Bezplatné parkování je k dispozici o dva kilometry dál, na parkovišti "Kiefricht" v horní části Bad Schandau ve směru Sebnitz.

Adresa pro navigaci: Kiefricht Promenade, 01814 Bad Schandau | Google mapa https://goo.gl/maps/NubhPp9jAco 

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou

Pokud přijíždíte vlakem ze směru Děčín nebo Rumburk, vystupte na nádraží v Bad Schandau a nechte se přívozem převézt na druhou stranu Labe. K tomu nepotřebujete žádnou další jízdenku. Trajekt je zahrnut v ceně jízdenky S-Bahn nebo v jízdence Labe-Elbe. Z paluby už můžete po směru proudu Labe vidět budovu informačního střediska národního parku (NationalparkZentrum). Od kotviště přívozu je to jen asi 6 minut chůze. Cesta je vyznačena.

Český výukový materiál

Učitelé pro svou třídu na pokladně informačního střediska národního parku obdrží české pracovní listy s otázkami a úkoly. Rozlišuje se mezi žáky 1.-4., 5.-6. a 7.-10. třídy. Učitelé dostanou i česká řešení úkolů. K dispozici jsou pro všechny i psací potřeby. Učitel se může rozhodnout, jak s listy naloží. Někteří je posbírají a dokonce i oznámkují, jiní vyhodnotí listy později ve škole spolu s celou třídou. Zde najdete všechny pracovní listy také ke stažení https://photos.app.goo.gl/GHi36rIBbFbfEEC72. V případě zájmu zašle pan Bouška učitelům vyřešené úlohy mailem.

Zahrada a dětské hřiště

Pro rodiny, skupiny a školní třídy je následně k odpočinku a přestávce na svačinu k dispozici zahrada za budovou informačního střediska s venkovním dětským hřištěm. Při špatném počasí mohou třídy využít nabídky seminární místnosti přímo v budově.

Cena pro školní třídy

dítě 1 € | dospělý doprovod zdarma (1 dospělý na 10 žáků)

Cena zahrnuje návštěvu výstavy a film.

Cena pro turistické skupiny

2,50 € za osobu | zahrnuje vstup na výstavu Centra národního parku včetně filmu

1,90 €  za osobu | Pouze shlédnutí filmu „Perspektivy“, bez návštěvy výstavy. Pro skupiny, které nemají dostatek času na prohlídku výstavy.

Výstava má srozumitelné české popisky, a proto nutně nepotřebujete průvodce. Pokud byste si ale přesto přáli prohlídku s průvodcem, je to možné za příplatek 15 € pro skupinu do 10 osob a 1,50 € za každou další osobu. 

Vzdělávací programy s výletem do přírody stojí pro školní skupinu 30 € (za celou skupinu do 25 účastníků). Při návštěvě výstavy se platí navíc vstupné.


Informační a návštěvnické středisko NP Saské Švýcarsko v Bad Schandau

Informační a návštěvnické středisko Národního parku Saské Švýcarsko © Steffie Engelbrecht

V informačním a návštěvnickém středisku Národního parku v Bad Schandau (NationalparkZentrum) získají návštěvníci informace o národním parku Saské Švýcarsko i v ČEŠTINĚ. Toto středisko není jen běžným informačním centrem, ale rovněž místem setkávání a vzdělávání. Všechny informace v expozici rovněž v češtině.

OTEVŘENO: duben až říjen, denně 9–18 h | listopad až březen, denně mimo pondělí 9-17 h | ZAVŘENO 6.1.– 6.2.2020

KDE: Dresdner Straße 2b, 01814 Bad Schandau

VSTUPNÉ: 4 €/ 3 € | rodinná vstupenka 8,50 €  (dva dospělí a děti do 16 let) | do 6 let zdarma | školní třídy – děti 1 €, dospělý doprovod 2 € | turistické skupiny 3 € za osobu

www.lanu.de (DE) | Český blog na DRAZDANY.info www.drazdany.info/saske-svycarsko | český leták s informacemi o Středisku NP (pdf, 1,2 MB)

Rezervace prohlídek a kontaktní informace

Objednání prohlídek a výletů do přírody pro školy a skupiny mailem u pana Boušky (mailová adresa viz níže) nebo na adrese Sächsische Landesstiftung Natur und Umwelt, NationalparkZentrum Sächsische Schweiz, Dresdner Straße 2 B, 01814, Bad Schandau |  fax +49 35022 5 02 35

Český zaměstnanec střediska NP pan Petr Bouška Vám rád zodpoví případné další dotazy ohledně prohlídek a exkurzí do přírody - telefon +49 35022 50240 | e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
KALENDÁŘ AKCÍ

Seznam akcí na www.drazdany.info/kalendar


INFORMACE PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE

www.drazdany.info/cestovky


NEPOSÍLAT?

Naším cílem je zasílat informace pouze cestovním kancelářím a autobusovým dopravcům, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud jej tedy například doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše informace stojí.

V případě, že o danou tematiku nemáte zájem, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT".

Naopak v případě, že se o Sasko a Drážďany zajímáte, můžete nás kdykoliv kontaktovat. Kontaktní údaje najdete v úvodu tohoto e-mailu. K odběru našeho měsíčního zpravodaje s akcemi v Drážďanech a okolí se můžete přihlásit na www.drazdany.info/telegram.