Lipsko / Leipzig, 3.7.2018


Dobrý den,

přinášíme informace a materiály o jedné z předních zoologických zahrad v Evropě, o zoo v Lipsku. K oslavě svých 140. narozenin tam otevřeli nový dobrodružný svět Jižní Ameriky. Lipsko má jednu z nejmodernějších zoologických zahrad na světě. Návštěvníci tu mohou na šesti "kontinentech" potkat na 850 druhů zvířat v podmínkách jejich přirozeného prostředí a v přirozených společenstvích.

PS.: Lipská ZOO leží v samém centru Lipska, jen několik kroků od hlavního nádraží či od oblíbeného irského textilního diskontu Primark.

Další naše novinky můžete sledovat i na našich facebookových stránkách www.facebook.com/drazdany.net.

FOTOGRAFIE v rozlišení pro tisk najdete na https://photos.app.goo.gl/HMsutGElIp0YbbKe2.

Fotografie v rozlišení pro tisk najdete na photos.google.com

Lipsko se těší na Vaši návštěvu!

Z Drážďan zdraví

Susanne Arens


Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) | www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany


ZOO LIPSKO: Pampa, Pantanal a Patagonia. Jižní Amerika nyní odhaluje svá tajemství uprostřed Lipska.

Lipská Zoo slaví 140. narozeniny © Zoo Leipzig

Při příležitosti oslavy svých 140. narozenin otevřela Zoo Leipzig dobrodružný svět Jižní Ameriky. Tropický deštný prales Gondwanaland s exotickými zvířaty a více jak 24 tisíci rostlinami, světově jedinečný pavilon lidoopů Pongoland a vysokohorskou krajinu Himalájí se sněžnými leopardy a pandami červenými nyní uprostřed Lipska doplní jihoamerické krajiny Pampa, Pantanal a Patagonia.

Navštěvníci mohou od konce května 2018 poznat jedinečný svět jihoamerického kontinentu. V dokonale napodobeném přirozeném prostředí je tu k vidění nandu Darwinův, nosál bělohubý, guanako, kapybara, mravenečník velký, pes hřivnatý, mara stepní a pekari Wagnerův. Hraví nosálové tu mají svůj vlastní závěsný most, z něhož pozorují návštěvníky dole na stezce. Ti se po ní různými přesmyčkami dostávájí skrz Pantanal, poté překonávají vzdálenou Pampu osídlenou psy hřivnatými, aby své putování zakončili v divoké stepi Patagonie.

Sledování koupajících se kapybar a pasoucích se mar stepních v jihoamerickém prostředí je nejlepší z nově rekonstruované terasy restaurace Hacienda Las Casas. Amazonský parník a roztomilá morčata čekají na návštěvníky na dobrodružném dětském hřišti El Dorado.

Nový dobrodružný svět Jižní Ameriky má rozlohu 15 800 metrů čtverečních a je nejnovějším stavebním kamenem v lipské "Zoo budoucnosti". Od začátku tohoto tisíciletí se tu krok za krokem formuje jedna z nejmodernějších zoologických zahrad na světě, která zajišťuje zvířatům kvalitní životní podmínky a nabízí návštěvníkům neobyčejná setkání se vzácnými druhy, přičemž v popředí stojí i zájem o globální ochranu ohrožených druhů zvířat.

Nejambicióznějším projektem úspěšného rozvoje zoologické zahrady je - v Evropě unikátní - tropický dobrodružný svět Gondwanaland. Do fascinujícího světa volně žijících živočichů návštěvníky přivádí poslední dokončená moderní zařízení vysokohorské krajiny Himalájí, koalí dům Koala-Haus a Kiwara-Kopje. Otevření oblasti Jižní Ameriky ke svým 140. narozeninám je dalším obrovským úspěchem lipské zoo.

Německý text

Ab sofort Pampa, Pantanal und Patagonien entdecken: Südamerika inmitten von Leipzig | Zu seinem 140. Geburtstag hat der Zoo Leipzig die Erlebniswelt Südamerika eröffnet. Neben tropischen Regenwald Gondwanaland mit exotischen Tieren und über 24.000 Pflanzen, Pongoland, der weltweit einzigartigen Menschenaffenanlage und der Hochgebirgslandschaft Himalaya mit Schneeleoparden, Roten Pandas... gibt es nun auch die südamerikanischen Landschaften Pampa, Pantanal und Patagonien mitten in Leipzig. | Zoobesucher können seit Pfingsten 2018 in Leipzig die Landschaften Pantanal, Pampas und Patagonien erleben und die einmalige Tierwelt des südamerikanischen Kontinents kennenlernen. Darwin Nandus, Weißrüssel-Nasenbären, Guanakos, Capybaras, Große Ameisenbären, Mähnenwölfe, Große Maras, Darwin Nandus und Chako Pekaris gilt es in einer dem natürlichen Lebensraum nachempfundenen Anlage zu beobachten. Die Safari beginnt im Pantanal. Mit einer eigenen Hängebrücke überwinden Nasenbären spielerisch den Besuchersteg, der sich zunächst verwunschen durch das Pantanal schlängelt, dann die abgelegene Pampa quert, die u.a. von Mähnenwölfen besiedelt wird, um schließlich in der wilden Steppe Patagoniens zu enden. | Der neugestaltete Freisitz des Restaurants Hacienda Las Casas lädt die Besucher dazu ein, auch während der Pause den Blick über die Südamerika-Anlage mit badenden Capybaras und grasenden Großen Maras schweifen zu lassen. Der Abenteuerspielplatz El Dorado mit Amazonasdampfer und Meerschweinchenanlage laden ebenso zum Verweilen ein.  | Die neue Erlebniswelt Südamerika umfasst eine Fläche von 15.800 Quadratmetern und ist der jüngste Baustein im "Zoo der Zukunft" in Leipzig. Seit der Jahrtausendwende entsteht hier Schritt für Schritt einer der modernsten Tiergärten der Welt, der artgerechte Tierhaltung mit außergewöhnlichen Tierbegegnungen für die Besucher und globalem Engagement für den Artenschutz in unvergleichlicher Weise vereint. | Das ambitionierteste Projekt in der erfolgreichen Entwicklung des Zoos ist die Tropenerlebniswelt Gondwanaland - eine europaweit einzigartige Halle. Die Hochgebirgslandschaft Himalaya, das Kola-Haus, die Kiwara-Kopje sind die letzten fertiggestellten modernen Anlagen, die die Besucher in eine faszinierende Tierwelt entführen. Mit der Eröffnung der neuen Südamerika-Anlage wurde im Jahr des 140. Geburtstags ein weiteres tiergärtnerisches Highlight geschaffen.


Zoo Lipsko

Lipská zoologická zahrada © Zoo Leipzig

Lipská zoo je jednou z nejkrásnějších a na druhy nejbohatších zoologických zahrad v Evropě. V roce 2018 oslavila už 140. narozeniny. Zoo leží v samém centru Lipska na 26 hektarech z velké části mokřinaté oblasti. Od roku 2000 se pod heslem "Zoo budoucnosti" celý areál výrazně přestavuje a rozšiřuje o nová témata. V roce 2018 byl otevřen například nový jihoamerický pavilon. Podle hodnotícího žebříčku britského experta na zoologické zahrady Anthony Sheridana (Londýnská zoologická společnost) patří lipská zoo už několik let na druhé místo nejlepších zahrad v Evropě, a to hned po Vídni.

V šesti tématických pavilónech žije v lipské zoo okolo 850 druhů zvířat ve svém přirozeném prostředí a společenstvích. Mezi hlavní lákadla patří největší německý tropický deštný prales Gondwanaland s exotickými druhy zvířat a více než 24 000 rostlin, světově unikátní pavilón opic Pongoland, vysokohorská krajina Himalájí se sněžnými levharty, červenými pandami a supy nebo safari v Africe, Asii a jižní Americe a denní koupání slonů, přednášky o zvířatech (v němčině), dětská hřiště a občerstvení. Otevřeno je každý den. 

Deštný prales Gondwanaland

Gondwanaland v lipské zoo © Zoo Leipzig

Domovem pro přibližně 300 exotických zvířat je nyní 16 500 metrů čtverečních tropů pod jednou střechou. V africkém, asijském a jihoamerickém deštném pralese zde žijí varan komodský, lenochod dvouprstý, hrošík liberijský, vydra obrovská, ocelot a mnoho dalších vzácných a ohrožených druhů zvířat. V tropických teplotách s vlhkostí vzduchu až 75 procent se tu rychle zabydlelo na 17 000 malých rostlin, bambusů, bažinných a vodních rostlin a majestátných stromů. Mezi nimi vedou stezky, visuté mosty a nebo řeka, po které se dá plavit na loďce. Gondwana byl dávný prakontinent – a ten nyní ožívá v tropickém světě Gondwanaland. Je to dosud největší stavební projekt lipské zoo. Byl dokončen v roce 2011 a jeho celkové náklady činily 64,5 milionů eur.


Pongoland s lidoopy

Pongoland v lipské zoo © Zoo Leipzig

Pongoland je jedinečné světové zařízení, věnované našim nejbližším příbuzným. Domovem je nejen šimpanzům, gorilám a orangutánům. Své výzkumy tu provádí také lipský Institut Maxe Plancka pro evoluční antropologii.


Dům se zahradou Gründer-Garten

Gründer-Garten v lipské zoo © Zoo Leipzig

Návštěvníky po "opičím" hlasitě přivítají hned u vchodu vřešťané. Pak se objeví fascinující podmořský svět. V impozantním akváriu jsou k vidění exotičtí obyvatelé světových oceánů jedinečným způsobem. A koala Oobi-Ooobi čeká v koalím domě Koala Haus. 


Africká safari

Afrika v lipské zoo © Zoo Leipzig

Při putování nekonečnou savanou se objevují zvířata jako na africké safari. Úchvatný je také výhled z terasy Kiwara-Lodge. Ještě více Afriky návštěvníky čeká v pavilónu Kiwara-Kopje, který je domovem nosorožců, gepardů a kočkodanů husarských.


Asie a dálný východ zblízka

Asie v lipské zoo © Zoo Leipzig

Dálný východ je světem asijských zvířat. Se sněžnými levharty, červenými pandami a supy bělohlavými návštěvníci prozkoumají nové himalájské pohoří. Ve sloním chrámu Ganesha Mandir se koupou mírumilovní tlustokožci, zatímco tygry ussurijské sužuje tygří Tajga. A na nejmenší návštěvníky čeká dětské hřiště s "mědvědím" hradem Bärenburg.


Jižní Amerika - Nově od května 2018! 

Jižní Amerika v lipské zoo © Zoo Leipzig

Nově od května 2018! Návštěvníky okouzlí jihoamerická atmosféra v tématickém světě Patagonie, Pantanalu a Pampy, především pes hřivnatý, mravenečník velký a kapybara. V haciendě Las Casas se setkají s ohnivou latinsko-americkou kuchyní a objeví lagunu plameňáků.


Krmení zvířat

Uvedené časy jsou jen orientační a mohou se změnit podle potřeby zvířat. Prosím podívejte se na hodiny upevněné na ohradách.

 • 11.30 mořské útesové ryby (Akvarium, Panoramabecken - panaromatické akvárium)
 • 13.30 lidoopi (Pongoland)
 • 15.30 mořské útesové ryby (Akvarium, Panoramabecken - panaromatické akvárium)
 • 15.30 lidoopi (Pongoland)
 • 16.00 mořské útesové ryby (Akvarium, Ringbecken - kruhové akvárium)

Hlavní informace

OTEVÍRACÍ DOBA: 21.03. do 30.4. 9–18 h | 1.5. do 30.9. 9–19 h | 1.10. do 31.10. 9–18 h | 1.11. do 20.3. 9–17 h | 24. a 31.12. do 15 hodin

ADRESA: Pfaffendorfer Str. 29, 04105 Leipzig

VSTUP: ZIMNÍ SEZÓNA (1.11.–20.3.): jednotlivé 17€/14 € | děti (6-16 let) 10 € | rodinné 41 € | skupina dospělí nad 20 osob 14 € | skupina děti nad 10 osob 8 € | LETNÍ SEZÓNA (21.3.–31.10.): jednotlivé 22 €/18 € | děti (6-16 let) 14 € | rodinné 54 € | skupina dospělí nad 20 osob 18 € | skupina dětí nad 10 osob 12 € | Děti mladší 6 let mají vstup zdarma.

ZIMNÍ SEZÓNA 2020 (1.11.20–20.3.21): jednotlivé 18/15 € | děti (6-16 let) 11 € | rodinné 44 € | skupina dospělí nad 20 osob 15 € | skupina děti nad 10 osob 9 €

Platba online: zoo-leipzig.axess-ag.net/tickets

www.zoo-leipzig.de (DE | EN) | www.drazdany.info/zoo-lipsko (CZ)

Hlavní informace pro zájezdové autobusy

KONTAKT PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE: individuální skupinové rezervace - Safari-Büro - telefon +49 341 5933 385, fax +49 341 5933-388, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Objednávání balíčků (Paketangebote) Eventteam - telefon +49 341 5933 377, fax +49 341 5933 303, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Průvodci a řidiči autobusů mají vstup zdarma a dostanou poukaz na občerstvení | ke každým 10 dětem má jedna doprovázející osoba vstup zdarma

POZOR EKOLOGICKÁ ZÓNA "UMWELTZONE" - do centra Lipska smí vjíždět jen auta a autobusy, které mají zelenou plaketu, viz http://gis.uba.de/website/umweltzonen/pdf/Leipzig.pdf (mapa jako soubor PDF) nebo české vysvětlení na www.drazdany.info/umweltzone

DOPRAVA: A14 sjezd "Leipzig Mitte", A38 sjezd "Leipzig Süd" nebo A9 sjezd "Leipzig West", směr "Zentrum", a dále podle cedulí.

PARKOVÁNÍ: Pět míst pro autobusy přímo proti vchodu pro návštěvníky zoo (Parthenstrasse) parkovné činí 2 € za každých 30 minut. Nebo parkoviště u hlavního nádraží Hbf-Osthalle

K DISPOZICI: zdarma letáky pro propagaci, zdarma plánky zoo pro cestovní skupiny, texty a fotografie pro cestovní katalogy

Mapka lipské zoo © Zoo Leipzig

Materiály ke stažení

 • Leták s mapkou na 2018 (DE)
 • Akce 2018 (DE)
 • Highlights 2018 (DE)
 • Prohlídky pro jednotlivce (DE)
 • Prohlídky pro skupiny (DE | EN)
 • Ceník prohlídek pro skupiny (DE)

DE - německy, EN - anglicky

Mapa

Německý text

Guten Tag, wir bringen Informationen und Materialien über einen der führenden Zoos in Europa, den Zoo Leipzig. Der Garten befindet sich im Herzen von Leipzig, nur wenige Schritte vom beliebten britischen Textil-Discount Primark entfernt. | Sie können unsere neuesten Nachrichten auch auf unseren Facebook-Seiten www.facebook.com/drazdany.net sehen. | FOTOGRAFIE in Druckauflösung, siehe https://photos.app.goo.gl/HMsutGElIp0YbbKe2. | -- | Zoo Leipzig | -- BILD: Zoo Leipzig © Zoo Leipzig Der Zoo Leipzig gilt als einer der schönsten und artenreichsten Zoos Europas. Im Jahr 2018 feiert er seinen 140sten Geburtstag. Der Zoo liegt sehr zentral am Rande der Leipziger Innenstadt und erstreckt sich auf ca. 26 Hektar auf einem wassereichen Auenwald-Gelände. Seit 2000 wird der Zoo großflächig unter dem Projektnamen „Zoo der Zukunft“ umgebaut und um neue Themenbereiche erweitert. 2018 wird eröffnet zum Beispiel das neue Südamerika-Pavillon. Laut des Zoo-Rankings des Briten Anthony Sheridan (Zoological Society of London) belegt der Zoo Leipzig bereits seit mehreren Jahren nach dem Wiener Zoo den zweiten Platz der besten Zoos in Europa und Platz eins innerhalb Deutschlands. In sechs Themenwelten rund 850 Tierarten in ihren natürlichen Lebensräumen. Die Highlights des Zoos sind: Gondwanaland: Deutschlands größter tropischer Regenwald mit exotischen Tieren und über 24.000 Pflanzen. Pongoland – weltweit einzigartige Menschenaffenanlage. Hochgebirgslandschaft Himalaya mit Schneeleoparden, Roten Pandas und Gänsegeiern Safari in Afrika, Asien und Südamerika. Tägliches Elefantenbaden, Tierkommentierungen (auf deutsch), Spielplätze und Erlebnisgastronomie. Täglich geöffnet. -- | Regenwald Gondwanaland | -- BILD: Gondwanaland © Zoo Leipzig | Ein Zuhause für rund 300 exotische Tiere bietet nun ein 16.500 Quadratmetergroßer Tropenwald unter einem Dach. Im afrikanischen, asiatischen und südamerikanischen Regenwald leben hier Komodowarane, Zweifinger-Faultiere, Zwergflusspferde, Riesenotter, Ozelot und viele andere seltene und bedrohte Tierarten. Bei tropischen Temperaturen mit einer Luftfeuchtigkeit von bis zu 75 Prozent siedelten sich dort 17.000 kleine Bodengewächse, Bambusheinen, Sumpf- und Wasserpflanzen, sowie wahre Baumriesen. Dschungelpfade, Hängebrücken oder eine Bootsfahrt auf dem Urwaldfluss ermöglichen die Erkundung hautnah. Gondwana war ein Urkontinent - und wird jetzt in der tropischen Welt von Gondwanaland wieder lebendig. Es ist bisher das größte Zoo-Bauvorhaben der Leipziger Zoo. Abgeschossen im Jahr 2011. Gesamtbaukosten von 64,5 Millionen Euro. -- | Pongoland mit Menschenaffen | -- BILD: Pongoland © Zoo Leipzig | Pongoland Erforschen Sie unsere nächsten Verwandten. In Pongoland, unserer weltweit einzigartigen Menschenaffenanlage, erwarten Sie nicht nur Schimpansen, Bonobos, Gorillas und Orang-Utans. Hier forscht auch das Leipziger Max-Planck-Institut für evolutionäre Anthropologie. -- | Haus mit dem Gründer-Garten | -- BILD: Gründer-Garten © Zoo Leipzig | Tauchen Sie ein in faszinierende Unterwasserwelten. Vorbei an den Brüllaffen am Eingang geht es zum Aquarium. Beobachten Sie die exotischen Bewohner der Weltmeere auf beeindruckende Weise. Besuchen Sie anschließend unseren Koala Oobi-Ooobi im Koala Haus des Gründer-Gartens. -- | Afrika Safari | -- BILD: Afrika © Zoo Leipzig | Schicken Sie Ihre Augen auf Safari. Bei einem spannenden Streifzug durch die endlose Savanne entdecken Sie die Tiere vor atemberaubender Kulisse und genießen den Blick von der Terrasse unserer Kiwara-Lodge. Noch mehr Afrika erwartet Sie in der Kiwara-Kopje, dem Zuhause von Spitzmaulnashörnern, Geparden und Husarenaffen. -- | Asien und Ferner Osten ganz nah | -- BILD: Asien © Zoo Leipzig | Willkommen in der Tierwelt von Asien. Erkunden Sie das neue Himalaya-Gebirge mit Schneeleoparden, Roten Pandas und Gänsegeiern. Im Elefantentempel Ganesha Mandir sind die gutmütigen Dickhäuter in Badelaune, während die Amurtiger nebenan die Tiger-Taiga durchstreifen. Und auf dem Bärenburg-Spielplatz können sich unsere kleinen Gäste austoben. -- | Südamerika | -- BILD: Gondwanaland © Zoo Leipzig Neu ab Sommer 2018! Lassen Sie sich vom südamerikanischen Flair bezaubern: in der Themenwelt Südamerika entdecken Sie in Patagonien, Pantanal und Pampas unter anderem Mähnenwölfe, Große Ameisenbären und Capybaras. Doch schon jetzt kann man in der Hacienda Las Casas feurige Küche in lateinamerikanischem Ambiente erleben und die begehbare Flamingolagune entdecken. -- | Fütterungen | -- Diese Zeiten können sich aufgrund tiergärtnerischer Belange ändern. | Beachten Sie bitte die Fütterungsuhren an den Gehegen! | 11.30 Riff-Fische (Aquarium, Panoramabecken) | 12.00 Schuppentiere (Elefantentempel) | 13.30 Menschenaffen (Pongoland) | 15.30 Riff-Fische (Aquarium, Panoramabecken) | 15.30 Menschenaffen (Pongoland) | 16.00 Riff-Fische (Aquarium, Ringaquarium) -- | Infos | -- ÖFFNUNGSZEITEN: 21.03. bis 30.04. 9–18 h | 01.05. bis 30.09. 9–19 h | 01.10. bis 31.10. 9–18 h | 01.11. bis 20.03. 9–17 h ADRESSE: Pfaffendorfer Str. 29, 04105 Leipzig EINTRITT: 01.11.–20.03.: 17/14 € | Kinder (6-16 Jahre) 10 € | Familie 41 € | Gruppen ab 20 Personen 14 € | Kindergruppen ab 10 Personen 8 € | 21.03.–31.10.: 21 €/17 € | Kinder (7-16 Jahre) 13 € | Familie 51 € | Gruppen ab 20 Personen 17 € | Kindergruppen ab 10 Personen 11 € | Kinder bis 6 Jahre Eintritt frei. | www.zoo-leipzig.de (DE | EN) | www.drazdany.info/zoo-lipsko (CZ) -- | Infos für Reisebusse | -- Wichtiger Hinweis! | Wichtiger Hinweis für alle Fahrer: Leipzig hat eine Umweltzone, in der nur Autos, Busse oder Nutzfahrzeuge mit der grünen Plakette fahren dürfen. | -- | Download | -- Zooplan 2017/18 (DE | EN) | Aktuelles Programm (DE) | Abendprogramm (DE) | Individuelle Rundgänge (DE) | Gruppenreisen (DE | EN) | Gruppenreisen - Preise (DE) -- | Über Zoo Leipzig in der tschechischen Presse | -- MF DNES 16.06.2016 | MF DNES 18.06.2015 -- | Google Karte | --


ODKAZY

KALENDÁŘ AKCÍ www.drazdany.info/kalendar

ČASTÉ DOTAZY www.drazdany.info/FAQ

NEWSLETTER www.drazdany.info/telegram

PRO CESTOVNÍ KANCELÁŘE www.drazdany.info/cestovky


VYDAVATEL

Susanne Arens • Internationales Marketing Dresden | Mezinárodní marketing Drážďany • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. • mobil +49 172 2876891 • telefon +49 351 88961071 • St. Petersburger Str. 28/312 • D-01069 Dresden | www.internationales-marketing-dresden.de (DE) | www.drazdany.info (CZ) www.facebook.com/drazdany.net | www.facebook.com/drazdany.nakupy | www.twitter.com/drazdany | Zásady ochrany a zpracování osobních údajů www.ddin.de/datenschutzerklaerung


ODHLÁŠENÍ

V případě, že naše zprávy nechcete dostávat, odpovězte prosím na tento e-mail předmětem "NEPOSÍLAT" nebo nám zašlete prázdný mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PŘIHLÁŠENÍ

Zpravodaj si můžete objednat zasláním prázdné zprávy na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Naším cílem je zasílat informace pouze lidem, kteří o ně mají skutečně zájem. Budeme rádi, pokud nás doporučíte svým kolegyním, kolegům či spolupracovníkům, kteří se zabývají turistikou a cestováním a kteří o naše zprávy stojí.