O zábavu se postará i velká skluzavka © Leipziger Eistraum

Od 17. ledna do 1. března 2020 v Lipsku na náměstí Augustusplatz vyroste před lipskou operou kruhová bruslařská dráha o průměru 35 metrů, obří skluzavka, lední dráha na metanou a restaurace. V areálu EISTRAUM je vedle sportovního vyžití i řada příležitostí se ohřát a dobře najíst ve vyhřátých srubech s tradiční solidní saskou kuchyní nebo u stánků s občerstvením a teplými nápoji. Ve vybraných dnech a o víkendech je připraven zábavní program, například na Valentýna, či v době masopustu. Letos se do ledové zábavy zapojí i lipská Zoo. Do zábavního areálu je vstup zdarma. V restauracích je k dispozici zhruba 200 míst k sezení.

Bruslení

U kruhové bruslařské dráhy s lední plochou o průměru 35 m metrů si návštěvníci mohou zapůjčit brusle za 3 eura. Cena za 90 minut bruslení je 3,50 € pro dospělé a 2,50 € pro děti. Po každých 90 minutách bruslení následuje vždy 30 minutová přestávka na úpravu ledu. Bruslit se bude od 10 dopoledne, kdy je dráha zpravidla rezervována pro školní třídy a školky. Bruslení pro veřejnost začíná zhruba od 12 hodin a trvá až do 22 hodin večer. Zapůjčení opory tzv. »pinquin« pro začínající bruslaře a bruslařky přijde na 5 €. V sobotu a v neděli dopoledne probíhá výuka bruslení pro děti pod vedením zkušených trenérů.

Metaná (lidová obdoba sportovní disciplíny curling)

Soutěže v metané (sport podobný curlingu) se budou pořádat na lední dráze o velikosti 20 x 5 metrů. Dráhu na metanou je nutné předem rezervovat.

Bobová skluzavka

Třetí hlavní atrakcí bude bobová skluzavka 36 x 6 metrů velká, která bude v provozu každý den od 10 do 22 hodin.

Občerstvení, restaurace ve srubech a posezení u tří velkých ohnišť

V areálu budou různé stánky s občerstvením, větrný mlýn s restaurací, dřevěné sruby, venkovní stoly a tři velká ohniště. Firmy si mohou objednat dárkové poukazy pro své zákazníky a zaměstnance. Připraven je rovněž bohatý zábavní program.

Lipský EISTRAUM (Ledový sen) - základní informace

KDY: 17.1.–1.3.2020 | denně 10–22 h | 10:00–12:00 | 12:30–14:00 | 14:30–16:00 | 16:30–18:00 | 18:30–20:00 | 20:30–22:00

KDE: před lipskou operou na náměstí Augustusplatz v centru Lipska

VSTUP DO AREÁLU ZDARMA
CENA BRUSLENÍ: 90minutový interval bruslení 3,50 €/ 2,50 € | zapůjčení bruslí: 3 € | zapůjčení opory tzv. »pinquin« pro začínající bruslaře a bruslařky 5 € | CENA SKLUZAVKY: 1 jízda 1,5 € | 5 jízd 6 € | 10 jízd 10 € 

Aktuální program na www.leipziger-eistraum.de/#programm (DE)

www.leipziger-eistraum.de (DE) | www.drazdany.info/eistraum (CZ) | VIDEO o výstavbě kluziště (DE) https://www.youtube.com/watch?v=Jw2wCW106cY

Místo akce na mapě

Video

DE: Der Leipziger Eistraum auf dem Augustusplatz lädt ab dem 17. Januar 2020 wieder alle Fans der kalten Jahreszeit ein, sportliche sowie gemütliche Momente zu erleben. So können alle begeisterten Schlittschuhläuferinnen und -läufer auf der größten runden Eisbahn Deutschlands mit 35 Metern Durchmesser ihre Runden drehen. Zwei Eisstockbahnen stehen für den sportlichen Wettkampf für Familien, Freunde und Teams bereit. Daneben bietet eine geschlossene Eisbar und offene Feuerstellen Zeit und Muße zum Fitmachen oder Entspannen bei Glühwein. Eine rasante Fahrt von der Winterrutsche mit 36 Metern Höhe mit Blick auf das bunte Treiben auf dem Eis ist nicht nur für Kinder ein Erlebnis. Wer abends noch Lust auf Party hat ist herzlich willkommen und kann in vollen Zügen bei DJ-Musik im Après-IceParty-Haus das Tanzbein schwingen, Mitsingen und natürlich auch die leckeren Schmankerln bei einem Stiegl Bier geniessen. Viele Höhepunkte wird es auch in diesem Jahr geben: An den Wochenenden zeigen die Leipziger Eiskunstläufer, die Leipziger IceFighters und die Eisbambinis nicht nur für eingefleischte Fans ihr Können. Närrisches Treiben auf dem Eis wird es zur Rosensonntagsparty und zum Kinderfasching geben. Eisschnitzkunst und Kettensägenschnitzen werden wieder ihre Bewunderer finden. In diesem Jahr wird sich auch der Zoo Leipzig am tierischen Eisvergnügen beteiligen. Der Leipziger Eistraum wird bis zum 1. März 2020 zu einer genussvollen und sportlichen Realität im Zentrum der schönen Stadt Leipzig.