VVO

Pokud se chystáte z Ústeckého kraje vlakem do Drážďan,  nezapomeňte se zeptat na síťovou jízdenku Labe-Elbe, která platí v autobusech a vlacích (Os a Sp) v Ústeckém kraji a v regionálních dopravních prostředcích VVO v Sasku (VVO = Verkehrsverbund Oberelbe tj. Dopravní svaz Horní Polabí).

Více informací je k dispozici v brožuře  VVO, kde najdete i výběr z jízdních řádů, tipy na výlety v Sasku, mj. na zámek Weesenstein, pevnost Königstein, míšeňský hrad Albrechtsburg a přehled muzeí a výstav v Drážďanech. Dále také seznam speciálních dopravních prostředků v Drážďanech a okolí jako např. drážďanské lanovky (pozemní lanová dráha v spojující drážďanskou čtvrt Loschwitz se čtvrtí Weißer Hirsch či visutá lanová dráha). Jízdenka REGIONet Labe-Elbe platí od zakoupení až do čtvrté hodiny ranní následujícího dne. Upozornění: jízdenky zakoupené v Německu platí od doby označení ve strojku (označovací strojky se nachází v autobusech a v tramvajích - ale pozor NIKOLIV ve vlacích, ale na nástupištích. Je nutno je označit ještě před nástupem do vlaku! Pozor: v mezinárodních vlacích EC či ICE jízdenka NEPLATÍ.

Brožuru s řadou dalších tipů a zajímavostí si můžete stáhnout ze stránky VVO nebo si ji zdarma objednat a nechat zaslat na Vaši adresu.

Jízdenka Labe-Elbe platí v Čechách:

  • ve všech vlacích místní dopravy (Os, Sp) ČD v Ústeckém kraji
  • ve většině městských a regionálních autobusech v Ústeckém kraji (zeleně značená oblast na mapce)
  • při jízdě lodí mezi Ústí n. L.-Vaňov a Horní Počaply získávají cestující s platnou jízdenkou Labe-Elbe 10% slevu z obvyklého jízdného v místních dopravních prostředcích celé oblasti systému integrované dopravy

Jízdenka Labe-Elbe platí v Sasku:

  • v místních dopravních prostředcích celé oblasti systému integrované dopravy VVO v souladu s tarifem VVO (při jízdě drážďanskými lanovkami, historickou tramvají Kirnitzschtalbahn v Bad Schandau nebo City-Busem v Míšni je zapotřebí zakoupit ještě zlevněnou jízdenku. Jízdenka neplatí na úzkokolejných železnicích a ve výtahu v Bad Schandau.)
  • ve všech místních dopravních prostředcích (kromě zvláštních dopravních prostředků) v systému integrované dopravy VVO

VE ZKRATCE

Síťová jízdenka na vlaky, tramvaje a autobusy pro jednu nebo pro pět osob Labe-Elbe. Tato jízdenka platí i na MHD v Drážďanech.

Informace o jízdence Labe-Elbe na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=450018&id_ktg=98825&p1=178192

Informace o jízdence Labe-Elbe na stránkách na stránkách ČD https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27118/

Chcete-li cestovat s jízdenkou Labe-Elbe, tak při vyhledávání v jízdních řádech na stránce německých drah www.bahn.de zaklikněte okénko "jen místní spoje", německy »Nur Nahverkehr«. Jízdenka totiž neplatí na vlaky EC, ICE či IRE.

ČD - Skupinová víkendová jízdenka+Německo

Jízdenka platí pouze o víkendech a v Německu platí jen na regionální dopravu (tj. neplatí na vlaky EC, IC a ICE). Informace o této jízdence v češtině viz https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27100/

ČESKÉ DRÁHY ONLINE: Vlakem z Prahy do Drážďan - platí na MHD v Drážďanech a na lokální vlaky v celé oblasti VVO!

tzv. »Včasná jízdenka« https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-26754/

ČESKÉ DRÁHY: Kompletní nabídka přeshraničních jízdenek

https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/default.htm

VVO