Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Steffi Uhlig a web drazdany.info pořádá české prohlídky Drážďan. Více informací na www.drazdany.info/ceska-prohlidka-drazdan.

V češtině a slovenštině představuje drážďanská průvodkyně a členka Asociace průvodců SRN Steffi Uhlig každodenně "své" město návštěvníkům Drážďan. Ať už Zwinger, Obrazárna Staří mistři, Rezidenční zámek či Albertinum, Steffi Uhlig má licenci pro všechny věhlasné drážďanské sbírky.

Jako autorizovaná průvodkyně Vám Steffi Uhlig ráda přiblíží nejen dějiny města Drážďany, jejich architekturu, umění, kulturu, ale i saský způsob života se všemi stránkami, s jeho zvláštnostmi a jedinečnostmi – a to vše formou krátkých a zábavných příběhů, ať už jste v Drážďanech s rodinou, školní třídou či na firemním výletě.

Steffi Uhlig se narodila v Drážďanech, kde prožila své dětství a školní léta. Táhlo ji to ale do světa a tak studovala filologii a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Proto také nabízí své prohlídky města nejen ve svém mateřském jazyce německém, ale také ve slovenštině, češtině a maďarštině.

Jako autorizovaná průvodkyně je již několik let v každodenním styku s lidmi, které přivábil duch tohoto města a ví, co návštěvníky zajímá. Drážďany jsou kulturní a historickou perlou Německa, do které každoročně přichází milióny turistů. K lesku Drážďan patří především architektonické skvosty kolem Divadelního náměstí (Theaterplatz) a Brühlovy terasy, jakož i poklady státních uměleckých sbírek. Široká nabídka kulturních památek, světoznámých sbírek a žijící tradice v hudbě, sochařství, divadelním a výtvarném umění vytváří kulturní tvář města.

Steffi Uhlig má licenci na provádění v hlavních drážďanských sbírkách umění. Mj. na všech výstavách Státních uměleckých sbírek Drážďany. Jako například Obrazárna Staří Mistři, Matematicko-fyzikální salón, Sbírka porcelánu (Zwinger). Dále pak Galerie Noví Mistři a Sbírka soch a plastik (Albertinum). A v neposlední řadě i Zelená klenba, Turecká komora, Zbrojnice v Obřím sále, Mincovní i Mědirytecký kabinet (Rezidenční zámek).

Více informací o prohlídkách Drážďan a cenách se dozvíte na internetové stránce www.drazdany.de.


V objednávce průvodcovských služeb uveďte prosím datum, čas, druh programu a jazyk prohlídky, předpokládaný počet osob, případně další požadavky (galerie a pod.), Vaše jméno a kontaktní údaje (nejlépe e-mail).
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: +49 351 40 41 954
mobil: +49 171 67 47 136
fax: +49 351 40 41 956

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig

Drážďanská průvodkyně Steffi Uhlig