Při parkování v Drážďanech jsou někdy potřeba parkovací hodiny.

Ceny parkování se v Drážďanech pohybují kolem 4-6 euro za tři hodiny parkování a jsou většinou omezeny maximální denní sazbou. Při volbě celodenního tarifu (Tagestarif 24 Stunden) na drážďanských pouličních parkomatech je nutno stisknout ŽLUTÝ KNOFLÍK! (1x gelbe Taste drücken). Pouliční parkomaty neberou bankovky, jen mince. A nevrací drobné.

Informace o aktuálních uzavírkách na webu dresden.de v češtině - po rozkliknutí odkazu "Další informace" se Vám zobrazí barevná legenda: výrazně zúžená ulice výrazně zúžená ulice | uzavírka jednoho jízdního pruhu, jednostranná uzavírka: regulace dopravy dopravními značkami uzavírka jednoho jízdního pruhu, jednostranná uzavírka: regulace dopravy dopravními značkami | jednostranná uzavírka: regulace dopravy semafory jednostranná uzavírka: regulace dopravy semafory | oboustranné zúžení: regulace dopravy dopravními značkami oboustranné zúžení: regulace dopravy dopravními značkami | jednostranná uzavírka: regulace jednosměrky jednostranná uzavírka: regulace jednosměrky | úplná uzavírka úplná uzavírka | jízdní pruh částečně s podstatnými omezeními jízdní pruh částečně s podstatnými omezeními

Krátkodobé parkování je výhodné v podzemní garáži v Altmarkt-Galerie (První dvě hodiny stojí dohromady dvě eura, každá další hodina stojí pak 1,50 eur. Pozor: Neexistuje celodenní tarif!!! GPS 13.37378780267, 51.10467643184), která je však v době konání trhů na náměstí Altmarkt většinou plně obsazená. Navíc nemá maximální sazbu za celodenní parkování. Dobrým tipem je obrovská garáž a parkoviště na střeše v nákupním centru Centrum-Galerie (Nákupní pasáž kde je mj. také Primark. Celodenní parkovné 7,50 euro. GPS 13.37339469054, 51.10453716211) na Prager Str., která je od náměstí Altmarkt vzdálená zhruba 400 metrů. Levné je nekryté parkoviště v Schießgasse (Parkovné 6 euro za 24 hodin, v neděli a ve svátek 3 eura. V noci resp. od 20 do 8 h zdarma. GPS 13.37445053432, 51.10504295976), které je o víkendech o polovinu levnější.

Další možností parkování je na ulici Strehlener Strasse, kde  za 24 hodin zaplatíte 2 eura.

POZOR: Všechny tyto údaje se mění, takže si před zaparkováním zkontrolujte, jaké jsou aktuální ceny parkoviště Vaší volby.

Interaktivní mapa obsazenosti parkovišť v Drážďanech

  • plně obsazené parkoviště (šedá barva rámečku číslice)
  • z poloviny obsazené parkoviště (oranžová barva rámečku číslice)
  • volné parkoviště (zelená barva rámečku číslice)

Volná parkovací místa - Aplikace pro iOS a Android

POZOR! Aplikace funguje jen, jste-li online. Zvažte tedy, zda budete mít v Drážďanech přístup na net. (Ale to je Vám nejspíš jasné.) U Androidu se mi aplikace nainstalovala v němčině a pracovala s mapami Open Street Maps, které používám v rámci další užitečné aplikace www.drazdany.info/mapsme. Aplikace zobrazuje i prognózu (DE: Vorhersage).

ANDROID https://play.google.com/store/apps/details?id=de.jkliemann.parkendd

(autor jkliemann.de/parkendd/)

iOS https://itunes.apple.com/de/app/parkendd/id957165041

(autor http://parkendd.kilian.io/)

Údaje o parkování na oficiálních stránkách města Drážďany

Na stránce dresden.de najdete také tuto mapu resp. tzv. Themenstadtplan

Na webové stránce www.dresden.de/Parken najdete seznam drážďanských parkovišť včetně parkhausů a podzemních garáží. Zmíněný interaktivní portál ukazuje v levém sloupci celkový počet parkovacích míst a v pravém sloupci aktuální počet volných míst na jednotlivých parkovištích, která jsou v tomto monitorovacím systému integrována. Kliknutím na jednotlivá parkoviště se Vám zobrazí fotografie vjezdu do garáže, adresa pro navigaci, cena parkování, otevírací doba a odkaz na polohu parkoviště na plánku města (Stadtplan). V následující části najdete český překlad vysvětlivek centrálního parkovacího systému v Drážďanech.

Vysvětlivky (Legende)

  • nicht im Parkleitsystem integriert - není součástí elektronického systému monitorujícího volná místa
  • voller Parkplatz - plně obsazené parkoviště
  • halbvoller Parkplatz - z poloviny obsazené parkoviště
  • leerer Parkplatz - volné parkoviště
  • Parkplatz geschlossen - parkoviště je zavřeno

A jako vždy: Všechny údaje absolutně bez záruky!