Freizeitpark Plohn: Gallier © Freizeitpark Plohn

Zábavní park Plohn je zážitkový areál pro rodiny s dětmi i pro příznivce adrenalinu. Právě pro ty tu na jaře 2019 tu přibude nová adrenalinová horská dráha typu »Big Dipper Coaster«. Plohn najdete nedaleko české hranice ve směru na Chemnitz. Sezóna tu začíná 18. dubna 2019. Stejně jako všech dalších 80 atrakcí je i jízda na »Dynamite« v ceně vstupenky do parku.

Zábavní park Plohn u Chemnitz - hlavní informace

OTEVŘENO: 18.4.–5.7.2019 10–17 h | 6.7.–1.9.2019 10–18 h | letní sobotní noci 10–22 h (všechny soboty v červenci, a 3.,10.,17.8.2019) | 2.9.–3.11.2019 10–17 h | ZAVŘENO od 4.11.2019 až do začátku sezóny 2020  | odkaz na kalendář

ADRESA: Rodewischer Str. 21 | 08485 Lengenfeld

PŘÍJEZD AUTEM: po dálnici A72 sjezd č. 10 (Zwickau-West): směr  Lengenfeld/Rodewisch, na první světelné křižovatce (před průmyslovou zónou) doleva směr | po dálnici A72 sjezd č. 9 (Reichenbach): Po silnici B94 směrem Lengenfeld/Rodewisch, v Lengenfeldu na první světelné křižovatce doleva, na další světelné křižovatce rovně směrem Plohn | zábavní park má přes 2.500 bezplatných parkovacích míst pro auta a autobusy

VSTUPNÉ NA CELÝ DEN dospělí 29,50 € | zlevněné 26 € | odkaz na ceník

Přejít na Google Maps | Google Places | www.ddin.cz/plohn (CS) | www.freizeitpark-plohn.cz (CZ | DE) | Blog o výstavbě »Dynamite« v češtině | Plánek zábavního parku Plohn www.freizeitpark-plohn.de/cs/park-entdecken/parkplan


Zábavní park Plohn u Chemnitz: Nová horská dráha »Dynamite« vás přivede do stavu beztíže | jaro 2019

Horská dráha Dynamite v zábavním parku Plohn bude otevřena na jaře 2019 © Mac Rides, Freizeitpark Plohn

Zábavní park Plohn je zážitkový areál pro rodiny s dětmi i pro příznivce adrenalinu. Právě pro ně tu na jaře 2019 přibude nová adrenalinová horská dráha »Dynamite« typu Big Dipper Coaster. S částkou 6 milionu eur se jedná o vůbec největší investici v historii parku. Zábavní park Plohn najdete nedaleko české hranice ve směru na Chemnitz. Sezóna tu začíná 18. dubna 2019. Stejně jako všech dalších 80 atrakcí je jízda na nové horské dráze v ceně vstupenky do parku.

Novou atrakcí reaguje zábavní park na rostoucí počet návštěvníků. Rychlostí až 100 km/h a výškou nad 40 m slibuje »Dynamite« jedinečný adrenalinový zážitek. V rychlém sledu se tu střídají  loopingy, vývrtky i další vzrušující momenty. V závratné rychlosti se dá zažít dokonce i krátký stav beztíže. Vnější sedačky jsou umístěné mimo úroveň kolejí, a cestující visí jakoby přímo ve vzduchu.

Po horské dráze »Lost Gravity« v holandském parku Walibi bude »Dynamite« druhou horskou dráhou typu »Big Dipper Coaster« v Evropě. Obě pocházejí z dílny německého výrobce společnosti MACK Rides.

Kromě nové »Dynamite« se návštěvníci mohou těšit na pět dalších horských drah. Dosavadním hitem parku je dřevěná horská dráha »El Toro«. Svezou se na ní děti již od 6 let. Mladší mohou vyzkoušet vodní dráhu »Plohseidon«, ta je vhodná pro děti od 4 let. Stejně tak, jako rodinná horská dráha »Drachenwirbel«, která projíždí fantazijním prostředím ve stylu asijských draků a jako další dráha »Wildwasserbahn«, která projíždí divokou vodou. A ti nejmenší se mohou svézt na dětské housenkové dráze zvané »Raupe« bez věkového omezení.

Zábavní park Plohn, založený v roce 1996, nabízí na 80 atrakcí a během let získal značnou popularitu. V průběhu roku jej navštíví na 250 000 návštěvníků, mezi nimiž nechybí ani hosté z České republiky. Typické jsou pro něj zážitkové světy podněcující fantazii hostů. Návštěvníci se mohou ve zdejší vesničce Plohnidorf kochat na pohádkově kouzelném náměstí s pěknými detailně propracovanými hrázděnými domky. Ve westernovém městečku na návštěvníky čeká kovbojská atmosféra v saloonech či dolech na stříbro. Zájemci o prehistorii se mohou na voru vydat do světa dinosaurů. Rodinný koncept parku je všudypřítomný. Zábavu zde naleznou jak předškolní děti, tak i jejich prarodiče.

To vše navíc v idylicky krásné krajině lesů a rybníků podél říčky Plohnbach. Součástí areálu jsou i prastaré stromy, svěží louky i stezky vedoucí do volné přírody. Jsou zde i klidové zóny, kde si děti mohou hladit ochočené kozy či pozorovat krotkou jelení zvěř. Park je tak vhodným prostředím, kde můžete strávit nejen celý den, ale i víkend nebo dovolenou. Zábavní park má k dispozici řadu netradičních ubytovacích možností. Například Heuhotel, kde se spí na seně nebo ubytování v pohádkových pokojích.