Celoroční vstupenka do všech muzeí a galerií Státních uměleckých sbírek Drážďany je skvělou příležitostí jak si cenově výhodně a hlavně pohodlně a bez spěchání prohlédnout světově významné sbírky umění.

S touto vstupenkou máte přístup na všechny výstavy umění ve Zwingeru, na všechny výstavy moderního umění Albertinu a v budově Lipsiusbau, na veškeré výstavy v Rezidenčním zámku (kromě Historické Zelené klenby), včetně výstupu na zámeckou viz Hausmannsturm v letní sezóně a včetně sbírek pokladů v Nové Zelené klenbě či v Turecké komoře.V Sasku tato vstupenka platí také do vlastivědného muzea v Herrnhutu a do muzea GRASSI v Lipsku. Vstupenka platí dokonce i na veškeré dočasné a speciální výstavy ve všech zmíněných institucích. Pro milovníky umění je nepochybně vhodným dárkem.

Jak vstupenku získáte?

Celoroční vstupenku lze zakoupit u všech pokladen Drážďanských uměleckých sbírek SKD, tj. např. ve Zwingeru, v Albertinu či v Rezidenčním zámku. U těchto pokladen se ale prodává pouze provizorní vstupenka, která platí k okamžitému vstupu do jednoho vámi zvoleného muzea (tj. např. Rezidenční zámek). Tuto provizorní vstupenku musíte poté během následujících 6 měsíců vyměnit za umělohmotnou kartičku, na které je Vaše jméno a fotografie. Od data získání plastové karty platí Vaše celoroční vstupenka následujících 365 dní a je nepřenosná na jinou osobu. Plastovou kartu si můžete nechat vystavit pouze na jediném místě v Drážďanech, a tím je pokladna na zastřešeném nádvoří Rezidenčního zámku (viz mapa), kde Vás vyfotografují a dají Vám podepsat prohlášení o uložení Vašich dat (které podepisovat nemusíte - pokud jej ovšem podepíšete a s uložením osobních dat souhlasit budete, v případě ztráty Vám muzeum vydá novou plastovou kartu). Děti a mládež mladší 17 let mají do jmenovaných muzeí a galerií po předložení pasu či občanky vstup zdarma.

Hlavní informace o celoroční vstupence do Uměleckých sbírek

KDE: celoroční vstupenka platí ve drážďanským muzeích, např. Zwinger, Albertinum, Rezidenční zámek Residenzschloss (s výjimkou Historické Zelené klenby), Lipsiusbau naproti Albertinu, Japonský palác, vlastivědné muzeum v Drážďanech | vystavení plastové karty s na místě pořízenou fotografíí: Art&Info na rohu ulic Schlossstrasse a Taschenberg 2, Dresden

KDY: vstupenka platí 365 dní od data zhotovení plastové karty

VSTUPNÉ celoroční vstupenka 50 €, mladší 17 let zdarma | od 2020: 60 € | do 17 let

www.skd.museum (DE)

DE: Jahreskarte der Staatlichen Kunstsammlungen Dresden

Poloha Art&Info na mapě

{mosmap address='Taschenberg 2, Dresden, SN, Deutschland'| zoom='16'| zoomType='3D-large'| zoomNew='1'| text='Art&Info na vnějším rohu zámku, vstup z ulice Schloßstrasse'| marker='1'| centerlat='51.052068'| lon='13.737408' | lat='51.05198'| centerlon='13.7373'}

 

Z historie drážďanských sbírek: U zrodu sbírek drážďanských muzeí stál renesanční vzdělanec kurfiřt August I. Saský. Kolem roku 1560 umístil svou „komoru umění“ přímo do rezidenčního zámku, a to do 7 pokojů čtvrtého patra poblíž svého apartmá. V duchu pozdní renezance byla tato „kunstkomora“ univerzální sbírkou s encyklopedickým nárokem, silným důrazem na přístroje všeho druhu a na technické novinky. Svůj unikátní charakter obdržely drážďanské sbírky v 18. století díky vytříbenému vkusu dvou knížat, Augusta Silného (1670-1733) a jeho syna Augusta III. (1696-1763). August Silný podporoval soustavné rozšiřování sbírek, měl zvláštní vášeň pro porcelán a klenoty. Kolem roku 1720 byly v jeho režii zřízeny první speciální sbírky, k nimž patří mimo jiné Zelená klenba, Sbírka soch a Mědirytecký kabinet.