Na veletrhu aktiv+vital na drážďanském výstavišti si návštěvníci mohou vybrané volnočasové aktivity na místě vyzkoušet  © MESSE DRESDEN, Marko Kubitz

Ve dnech 15.–17. března 2019 se v Drážďanech koná již osmnáctý ročník veletrhu aktiv+vital. Kolem 200 vystavovatelů z celého Německa a Evropy představí to nejzajímavější z oblasti zdraví, krásy, wellness a fitness, zdravé, vegetariánské a veganské výživy, přírodní kosmetiky a klasických i alternativních léčebných metod. Veletrh je ideálním začátkem sezóny pro všechny sportovní nadšence, na něž tu čekají novinky z oblasti vodních sportů, běhu, horolezectví, turistiky, cyklistiky, streatwear módy, sportovního vybavení a technologií. Vše k vyzkoušení i k nákupu.

Veletrh DRESDNER OSTERN na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN, Daniel Gammert

Jarní zahrádkářský veletrh DRESDNER OSTERN, největší a nejoblíbenější veletrh v Drážďanech, zve tradičně krátce před Velikonocemi, letos od 28.–31. března 2019, na výstaviště MESSE DRESDEN. Na výstavišti bude zastoupeno na 350 vystavovatelů. Veletrh DRESDNER OSTERN otevře své brány již po šestadvacáté a návštěvníci tu mohou pod jednou střechou získat nejen užitečné rady, ale i nakoupit spoustu nezbytných věcí pro novou sezonu.

Veletrh PIETA © MESSE DRESDEN

POZOR: vstup pouze pro ODBORNÉ publikum: pracovníci pohřební služby, správci a zaměstnanci hřbitovů (mj. zahradníci), zaměstnanci krematorií, organizace a instituce zodpovědné za provoz hřbitovů či zástupci církví. (Při koupi vstupenky je nutné předložit Vaší vizitku nebo vizitku Vaší FIRMY).

Pohřební služba se v 21. století velmi změnila a stále se mění. Pohřební kultura, poslední rozloučení a smuteční obřady procházejí procesem rozsáhlých změn již po několik let.

Každé dva roky se v Drážďanech setkává více než 100 vystavovatelů z celého Německa a dalších evropských zemí na odborném veletrhu PIETA. Od 24. do 25. května 2019 představí již po desáté novinky z oblasti pohřebních potřeb, hřbitovní techniky a krematorií na ploše 13 500 čtverečních metrů drážďanského výstaviště »MESSE DRESDEN«. Nejnovější profesní trendy přinesou podněty pro každodenní práci lidí v oboru, kteří se na veletrhu setkávají a dělí o své zkušenosti.

Veletrh doprovází odborné přednášky v němčině. Kromě toho je jeho součástí výstava karikatur - černý humor z perspektivy umělců -  „80 x schwarzer Humor aus der Sicht von Künstlern“ a mimořádná výstava pohřebních vozů 20. století - „Historische Bestattungswagen des 20. Jahrhunderts“.

PIETA existuje už více jak dvě desetiletí a za tuto dobu se stala jednou z největších akcí svého druhu. V roce 2017 navštívilo veletrh na 1500 odborníků z patnácti zemí světa, dokonce až z Brazílie i Ruska.

MESSE DRESDEN se nachází jen deset minut chůze od centra města, nabízí dostatek parkovacích míst, dobré spojení jak na letiště tak na dálnice a v okolí najdete množství hotelů všech kategorií.

Veletrh »spielraum« nabídne možnost hrát si a stavět © MESSE DRESDEN, Marko Kubitz

O víkendu  9.–10. listopadu 2019, se znovu sejdou nadšenci do her a hraček na veletrhu »spielraum« na drážďanském výstavišti MESSE DRESDEN. Přibližně 300 vystavovatelů předvede ve všech obrovských halách výstaviště nové i osvědčené hry. Veletrh »spielraum« je určený pro děti od 4 do 12 let, ale i menší děti se zde skvěle zabaví. Rodiče a prarodiče zase mohou vybírat a rovnou také nakoupit vánoční dárky. Každoročně se očekává kolem 20 tisíc návštěvníků.

Veletrhy room+style a NEUE ArT na drážďanském výstavišti © MESSE DRESDEN / Daniel Gammert

Na druhý víkend roku 2020, od pátku 10. do neděle 12. ledna, připravilo drážďanské výstaviště MESSE DRESDEN současně veletrh životního stylu room+style a veletrh umění Neue ArT. Hlavními tématy room+style 2020 je zařízení interiéru, móda, kulinářství a stylové doplňky. Tato událost se pyšní výjimečností, kreativitou a vysokou kvalitou prezentovaných produktů. NEUE ArT 2020 nabízí výběr ze soudoubého umění a dává možnost i přímo sledovat, jak se díla tvoří a diskutovat o nich přímo s jejich tvůrci.